Golf – wyniki na żywo

Każdy ma jakąś pasję. Często jest nią sport, a jako, że dyscyplin jest całe mnóstwo, każdy może znaleźć coś dla siebie. Często uprawiając jeden sport, interesujemy się tym, jak radzą sobie profesjonaliści. Np. gra w golfa na poziomie amatorskim i zawodowym, to dwie zupełnie inne rzeczy. W pierwszym przypadku już samą dobrą zabawą i relaksem może być golf. Wyniki natomiast liczą się, gdy ktoś uprawia ten sport bardziej profesjonalnie. Umówmy się golf nie jest sportem z czołówek serwisów sportowych czy gazet. Gdzie zatem szukać zawodników golfa, wyniki meczów i turniejów. Choćby na naszym serwisie, który ma do zaoferowania nie tylko najpopularniejsze sporty, ale i te z drugiego, czy trzeciego szeregu.

Śledź golfa. Wyniki na żywo dostępne w każdej chwili

Bycie kibicem golfa nie jest proste i to z kilku powodów. Śledzenie pojedynków golfa i wyników na żywo jest utrudnione m.in. z powodu tego, że najważniejsze turnieje golfowe rozgrywane są w różnych zakątkach świata. A to oznacza, że pory pokazywania golfa na żywo są różne. Gdy odbywają się na innych kontynentach lub w egzotycznych miejscach, często trudno jest je śledzić w tv. Gdy jednak jest to niemożliwe, to z pomocą przychodzą serwisy z wynikami. Dzięki temu golfy i wyniki na żywo idą w parze, a Ty jesteś na bieżąco. Poza tym, że turnieje odbywają się na całym świecie, to partie golfa mogą długo trwać. Trudno w obecnych czasach rzucić wszystkie obowiązki i oglądać golfa. Wyniki na żywo jednak są zdecydowanie prostsze do śledzenia. Łatwiej znaleźć chwilę na analizę danego wydarzenia sportowego.

Wyniki meczów golfa

Co wpływa na wyniki golfa?

Ktoś niezorientowany w golfie, widzi wynik, który tak naprawdę niewiele mu mówi. Wyniki golfa zależą od tego, jaki rodzaj rywalizacji na polu golfowym ma miejsce. Z tego powodu rozróżniamy:

  • Match play, czyli grę na dołki. Golfiści grają jeden na jednego lub w parach. Wygrywa ten, który trafi do danego dołka mniejszą liczbą niezbędnych uderzeń. W takiej rywalizacji padają remisy i o zwycięstwie decyduje suma punktów. W trakcie match play można poddać dołek, gdy nie ma szans na remis. Gra się na dołki do momentu uzyskania bezdyskusyjnej przewagi.
  • Medal lub stroke play, czyli gra na uderzenia. W tym przypadku wynik golfa uzależniony jest od norm uderzeń. O co chodzi? Dla danego dołka, a konkretnie dla sum norm dołków z całego pola liczy się wszystkie oddane uderzenia. Dla jednego dołka zazwyczaj „par”, czyli norma uderzeń wynosi od 3 d o5. Z kolei całe pole, to norma sięgające 70-72 uderzeń. Profesjonalnie gracze powinni kończyć właśnie z taką liczbą uderzeń. Najlepsi schodzą poniżej norm, a amatorom zdarza się i podwajać owe normy. Jak można się domyślać wygrywa ten gracz, który uzyskał najmniejszą liczbę uderzeń podczas rundy.
  • Stableford, czyli gra na punkty. Ten rodzaj gry polega na przydzielaniu punktów za każdy zakończony dołek. Wyniki golfa kształtuje liczba uderzeń, jaką na każdym dołku wykonał sportowiec. Bierze się wtedy pod uwagę też indywidualny handicap golfisty. Jak wygląda punktacja? Jedno uderzenie powyżej par – 1 pkt. Zgodna liczba uderzeń z par dołka – 2 punkty. Jedno uderzenie poniżej par – 3 pkt, dwa poniżej – 4 pkt, trzy poniżej – 5 pkt.  
  • Texas Scramble – to rywalizacja dwuosobowych zespołów. Każdy z duetów rozpoczyna od uderzenia z tego samego miejsca, a potem uderzenia wykonuje się z miejsca, gdzie zdaniem drugiego gracza piłka jest położona w lepszym miejscu. W tym przypadku golfa wyniki nawet i bardzo dobre mogą osiągać gracze wcale nie najlepsi. Jak? Tak może być, gdy ich partnerem będzie bardzo dobry zawodnik.

Najważniejsze turnieje golfa. Wyniki live budzą ciekawość fanów

Golf będący sportem jest prawie w całości opanowany przez zawodowych golfistów. Najlepsi z najlepszych graczy golfa są w światowej czołówce najlepiej opłacanych sportowców. Kariera profesjonalnego golfisty trwa zazwyczaj do 50 roku życia. Które turnieje golfa i wyniki live są najbardziej wyczekiwane przez fanów i pasjonatów tego sportu? Z pewnością męski Wielki Szlem. W jego skład wchodzą takie turnieje, jak:

  • The Masters Tournament (USA)
  • US Open (USA)
  • British Open (Wielka Brytania)
  • PGA Championship (USA).